fbpx

Mgr. Eliška Strouhalová (Mirská)

Krkonošská – Praha 2

+420 721 617 020

Na fyzioterapii mám ráda rozmanitost, pečuji o sportovce i kancelářské typy.

S čím Vám mohu pomoci

Na fyzioterapii vám dokážu pomoci s akutním problémem (blokáda krku, zad, stavy po operaci či úraze) nebo i s obtížemi, které vás už nějakou dobu trápí, třeba bolesti páteře nebo končetin. Fyzioterapií umím řešit i bolesti hlavy, diastázu, problémy s pánevním dnem, plochonoží, atd. Po hodinové terapii budete odcházet uvolnění, narovnaní a pohyblivější. Budete vědět co a jak na svém těle vylepšit, aby fungovalo ještě lépe.

Kolik to stojí

Za hodinovou fyzioterapii zaplatíte 1000 Kč.

Při zrušení návštěvy méně než 24 h předem je účtováno storno 100 %

Jak pracuji

Během své desetileté praxe jsem získala zkušenosti, jaké techniky u kterého pacienta použít, abychom se dostali k cíli příjemnou a rychlou cestou. Někdy je třeba více cvičit, pro někoho je podstatná terapeutická část a některým klientům prospěje, pokud nejvíce času věnujeme uvolňování. Postupy se mohou lišit i návštěvu od návštěvy, záleží, jak na ně klient reaguje.

Používám měkké a mobilizační techniky, terapeutický koncept dle Čápové, prvky DNS, McKenzieho, senzomotorické stimulace, kineziotejpingu, Mojžíšové. 

Na mateřské dovolené jsem se začala zajímat o barefoot a nošení dětí.

Jak probíhá fyzioterapie

Hodinu začínám rozhovorem o tom, co vás přivádí. Doptám se vás na důležité detaily. Při vyšetření ve spodním prádle se zaměřuji na odchylky od „normy“ a části těla, které mohou souviset s důvodem vaší návštěvy. Důležitou složkou terapie jsou různé uvolňovací techniky a i cvičení. Vysvětlím vám, co můžete zlepšit sami a jak si pomoci cvičením nebo režimovým opatřením. Domluvíme si případnou další návštěvu.

Pracovní zkušenosti a vzdělání

od 2017 vedoucí fyzioterapeut Rehaland (od 11/2019 MD)

2013 – 2017 fyzioterapeut Rehaland

2011 – 2013 magisterské studium fyzioterapie na FZV UPOL

2010 – 2011 Kardiofyt

2007 – 2010 bakalářské studium fyzioterapie na 3. LF UK

Odborné kurzy

2023 – Úvod do fyzioterapie fasciálních tkání

2021 – Specialista v ergonomii

2016 – Terapeutický koncept BPP (Bazální programy), Jarmila Čápová (rozsah 160h)

2015 – Diagnostika a terapie funkčních poruch, Vlasta Bezvodová (rozsah 210h)

2014 – Hluboký stabilizační systém páteře, odb. as. Mgr. Petr Bitnar

2014 – Komplexní terapie triggerpointů a globální reciproční svalová inhibice, odb. as. Mgr. Petr Bitnar

2014 – Metodika senzomotorické stimulace, PhDr. Alena Herbenová (rozsah 40h)

2014 – Komplexní terapie pletence ramenního, odb. as. Mgr. Petr Bitnar

2013 – Vojtova terapie – část A, RL Corpus (rozsah 40h)

2011 – Fyzioterapie algických vertebrogenních syndromů, Dr. Pavel Švejcar

Moc doporučuji. Velmi dobře a rychle mi pomohla, když jsem měl problém se zády. Sotva jsem se doplazil do ordinace a za hodinu odcházel v pohodě po svých. Dobře a názorně vysvětlila cvičení na doma. Velka spokojenost.
Před několika lety jsem měl vážný pád na záda a způsobil si výhřez ploténky. Ortoped i neurolog mi nedávali moc naději na úspěšné řešení bez operace. Naštěstí jsem začal chodit na rehabilitace k Mgr. Strouhalové, díky fyzioterapii nevím, že jsem kdy nějaké problémy měl. Moji známí, kterým jsem její služby také doporučil, si vždy pochvalují výrazné zlepšení jejich stavu a lidský přístup Mgr. Strouhalové.
Eliška dokáže velmi rychle vyhmátnout všechna zablokovaná místa a posléze je uvolnit. Je velmi citlivá a pozorně naslouchá. Pokaždé mi pomohla. Někdy je potřeba zajít víckrát po sobě, ale výsledek je zaručený. Další skvělá věc je, že nemá Eliška dlouhé čekací doby. Prostě vše super!