Často kladené dotazy - fyzioterapie

Jak se mám objednat na fyzioterapii?

Zaleží, jaký způsob Vám vyhovuje nejvíce. Můžete mi zavolat, kdykoli během dne v čase 8.30 – 18.30. Pokud bych telefon nezvedla, pošlete mi prosím SMS zprávu, ozvu se Vám. O víkendu preferuju SMS zprávu. Pokud neradi voláte, nebo zrovna nemáte možnost telefonovat, můžete mi poslat SMS zprávu nebo napsat přes Whatsapp.

Kdy máte nejbližší volný termín?

Obvykle jsem schopná Vám nabídnout termín do 3 pracovních dní.

Potřebuji poukaz od lékaře?

Nemám smlouvy se zdravotními pojišťovnami. Poukaz na rehabilitace nepotřebujete, je nutné si hodinovou terapii uhradit.

Zařízení pracující na pojišťovnu, mají často dlouhé čekací doby. Pokud je Váš stav akutní, můžete ke mě přijít na pár návštěv (na přímou platbu), než se dostanete do rukou kolegy pracujícího na pojišťovnu.

Kolik návštěv bude potřeba?

Čím dříve se svým problémem přijdete, tím dříve se ho zbavíte. Pokud máte akutně zablokovaný krk/záda často stačí jedna návštěva. Pokud vás bolí za krkem z toho, že se hrbíte a chcete zapracovat na celkovém držení těla, bude to pravděpodobně na více návštěv, ale s větším odstupem. Vždy se orientuji podle závažnosti problému a přístupu klienta. Jsou lidi, kterým stačí, že se zbaví větší bolesti, a to bývá na 1- 3 návštěvy. A někdo má chuť pracovat na celkovém fungování těla a po té je vhodnější volit návštěvy třeba 1- 2 x měsíčně. Mám i klienty, kteří ke mně chodí pravidelně třeba jednou za 6 týdnů.

Je možné platit kartou?

Terminál na platbu kartou nemám, ale můžete platit na místě QR kódem, pokud máte internetové bankovnictví v mobilu nebo tabletu. Případně předem převodem na účet. A nebo jsou v okolí bankomaty.

Pracujete i s dětmi?

Na práci s miminky jsou potřeba speciální kurzy, ty já nemám, proto Vám ráda doporučím kolegyně. Ráda pracuji s dětmi od cca 12 let, kdy už není potřeba do terapie vnášet herní prvky a terapie je v podstatě podobná jako u dospělých.

Lze u ordinace zaparkovat?

S parkováním je to tu bohužel složitější, jsou tu modré zóny a pár fialových, ale často bývá plno. U žižkovské věže je placené parkoviště, kde bývá volno.

Můžu přijít na fyzioterapii s dítětem?

Ano můžete. Pro malé děti mám v ordinaci krabici s hračkami. Některé děti chtějí být pořád u maminky a tak třeba probíhá ošetření na cvičební podložce na zemi, nebo s Vámi může být dítě na lehátku, můžete ho kojit,… zkrátka hledáme cesty, tak aby byly spokojení všichni. Rozhodnutí o přítomnosti dítěte je čistě na Vás, pokud máte možnost hlídání, budeme mít větší klid se soustředit pouze na Vaši terapii. Ale někdy jsou možnosti hlídání omezené a já Vás ráda ošetřím i v přítomnosti dítěte. Takové hodiny jsou pro mě příjemným zpestřením a motivují mě k větší kreativitě při práci. Navíc můžeme zhodnotit Vaše držení těla při zvedání a chování dítěte, při navázání dítěte do šátku či umístění do nosítka, vaši polohu při kojení,…